Їжа, яка допомагає контролювати рівень цукру в крові - 6 основних продуктів

Їжа, яку споживає людина, прямо впливає рівень глюкози (цукри) у крові, причому ефект проявляється майже миттєво. При цьому для того, щоб перетворити глюкозу на енергію, потрібен інсулін. При діабеті другого типу його або недостатньо, або клітини не можуть правильно використовувати, що веде до підвищеного рівня цукру в крові. Стан хворих на діабет контролюється ліками, однак і за допомогою їжі можна як нашкодити, так і допомогти організму. Ось шість прикладів здорової у цьому сенсі їжі.

Вівсянка примітна тим, що це і цільне зерно, і джерело клітковини - ідеальне поєднання для тих, хто хоче запасти енергії більше, а з'їсти менше. Якщо є менше, можна втратити вагу, що позитивно впливає на рівень цукру в крові. Клітковина перетравлюється повільно, що допомагає згладити "піки цукру" відразу після їди. В ідеалі вівсянку треба їсти, звісно, без цукру. А ще її можна використати в інших стравах, включаючи навіть випічку.

Брокколі, шпинат та інша зелень
Їх плюс у тому, що в них мало вуглеводів та калорій, тому вони не відбиваються на вазі і мало сприяють зростанню рівня цукру. Вони також багато клітковини, вітамінів і мінералів. В ідеалі зеленої зелені на тарілці має бути половина. І краще, якщо вона буде сирою, бо навіть варена охочіше "переводиться" на цукор у крові.

Кориця
Деякі дослідження показують, що регулярне вживання кориці позитивно впливає на рівень цукру в крові. Однак чудес чекати не варто — корицю треба їсти ложками, щоб виявились її корисні властивості. Її основний плюс у тому, що її безкарно можна додавати в усі поспіль – чай, каву тощо. І це ніяк не вплине на здоров'я хворого на діабет.

Мигдаль
Дослідження австралійських учених показують, що мигдаль благотворно впливає на рівень цукру в крові. А ще він здорово втамовує голод, сам при цьому не багатий на вуглеводи і є хорошим джерелом магнію, який теж показаний страждаючим від діабету. Жири в мигдалі при цьому корисні для кровоносної системи, тому лікарі рекомендують його з чистою совістю і мало не всім поспіль. Його можна їсти просто так або додавати в салати та каші. Однак краще стежити за розміром порцій — він висококалорійний.

Кіноа
Цей рис родом із Перу і дістати в нас його не так легко, але якщо вдасться — треба брати. Лікарі рекомендують його за унікальне поєднання - велика кількість білка і одночасне багатство вітамінами, мінерами, клітковиною та фітохімікаліями. Готувати і їсти його треба як звичайний рис, вірніше, замість нього.

Лосось, тунець, макрель, оселедець, палтус
Ця риба має стати метою номер один під час походів у магазин. Повна відсутність вуглеводів робить їх ідеальним продуктом для хворого на діабет, а велика кількість білка дозволяє їсти практично в будь-яких кількостях без наслідків для талії. Про жирні кислоти Омега-3 ми просто помовчимо – про них сказали так багато, що стало спільним місцем. Тож ідеальна їжа – це риба з овочами.